• neberou@neberou.cz
  • +(420) 604 847 974
Cinklo to
  • 14.10.2019 08:14
  • 562 zobrazení

Cinklo to

Od čtvrtka 10. října jsme se zúčastnili závodu Carp JBCup Zemník-Bodovka 2019 podzim. Jelikož k nám los nebyl moc přívětivý a vylosovlali jsme číslo 7, což byl první roh, tak jsme věděli, že budeme rádi za každou rybu (bodovalo se 5 největších).
Jura započal závod sám, poněvadž já jsem musel být v prácí. Co čert nechtěl, tak se nám podařila 1. bodovaná ryba závodu - šupináč 6.61 kg (bodovala se ryba od 6 kg). Start dobrý - všechno dobré... Opak byl však pravdou.
Během čtvrtku, když už jsme byli dva, tak se nám ryby samozřejmě vyhýbaly. To znamenalo jediné, udělat nějakou větší změnu.
Pátek už nám dal několik ryba mezi 7 až 9 kg, což bylo sice pěkné, ale pořád málo. Jedna ryba byla opravdu top, ale v tahu nám prasknul vlasec. Prostě pech...
V sobotu vše opět měníme a daří se nám jako 2. týmu naplnit potřebných 5 bodovaných ryb, jejichž váha je však nízká (pouze jedna ryba je těsně nad 10 kg). Týmy na top místech nám utíkají a nálada se pomalu blíží bodu mrazu. Tomu odpovídá i fakt, že se propadáme až na místo šesté...
Je před námi poslední noc a tak vše opět měníme. Celou dobu nepřestáváme věřit a makáme až do konce. První větší ryba se s náma absolutně nebavila, i přes skutečnost, že jsme 4x dotahovali brzdu na doraz. Nicméně naše víra nám nakonec nese své plody, když 90 minut před koncem chytáme šupináče 11.40 kg, což však není ryba poslední. Těsně před koncem se nám rozezní hlásič a na konci prutu je msivní šupináč o váze 14.97 kg. Tato ryba nás nakonec donesla na místo třetí, což bereme jako velký úspěch, vzhledem k tomu, kde jsme seděli a jak se celý závod vyvíjel.
Jako vždy se nám osvědčil Hot Demon, Red One, Signal a SK30. Poslední dvě ryby, které rozhodly o změně pořadí, si vzaly Garlic Fish.
Příští týden jedeme na poslední závod sezóny 2019 a věříme, že celé startovní pole opět alespoň trochu potrápíme.sdílet: